Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wielki Festyn z okazji Dnia Dziecka w Radziejowie - KPP Radziejów

 
Festyn odbył się na stadionie miejskim w Radziejowie. Współorganizatorami imprezy były instytucje na co dzień zajmujących się tematyką bezpieczeństwa, m.in. radziejowscy policjanci. Na dzieci czekało wiele atrakcji, a przy okazji mówiono o tym jak bezpiecznie wypoczywać w wakacje. Impreza rozpoczęła się wczoraj(03.06.2017r.) o godz. 9:00 na stadionie miejskim. Organizatorami byli Miejski Zespół Szkół w Radziejowie oraz Rada Rodziców. Tradycyjnie na tym Festynie nie mogło zabraknąć radziejowskich policjantów. Wystawili sprzęt policyjny. Każdy chętny mógł obejrzeć radiowozy, motocykle a także łódź patrolową Harpun. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda alkomat, laserowy miernik prędkości. Oprócz pokazu sprzętu była to również okazja, do przekazania ostrzeżeń przed wakacjami, na temat bezpiecznego wypoczynku. Mundurowi opowiadali o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, a dzielnicowi o programie „Dzielnicowy bliżej Nas”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie urzędowali technicy kryminalistyki. Zdejmowanie odcisków palców, „magiczna” walizka służąca do zabezpieczenia śladów, to wszystko bardzo zainteresowało dzieci oraz młodzież. Największą atrakcją przygotowaną przez policjantów był pokaz wyszkolenia psów policyjnych. Owczarki niemieckie Cwaniak i Barsa wraz z przewodnikami z inowrocławskiej komendy pokazali co potrafią. Był pokaz posłuszeństwa oraz zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy. Dzieci nagrodziły występy dużymi brawami a potem robiły pamiątkowe zdjęcia. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W programie na dzieci czekały koncerty, wesołe miasteczko, pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego, WOPR, Wioska Danone, Mobilne Laboratorium Naukowe, prezentacja psów, koni, zawody sportowe i strzeleckie. Festyn udał się wspaniale, a organizatorzy zapowiadają, że za rok będzie jeszcze lepiej.

 


KPP Radziejów
 
Data pliku video: 2017-06-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
radziejowski

Powiat radziejowski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim, którego siedziba znajduje się w Radziejowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Radziejów, Piotrków Kujawski, Bytoń, Dobre, Osięciny, Radziejów i Topólka oraz miasta Radziejów i Piotrków Kujawski. 42 tys. mieszkańców zamieszkuje tu obszar o powierzchni 607 km².

Z całą pewnością turystom oraz mieszkańcom czas uatrakcyjnia pobyt w gospodarstwach agroturystycznych i przejażdżki rowerowe po wytyczonych do tego szlakach.

Na ziemie powiatu radziejowskiego trafimy drogą krajową nr 62 i wojewódzkimi nr 266, 267 i 301.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola